Znak obce Čermná nad Orlicí
oficiální webové stránky obce

Hlavní menu

Čistíme les s hasiči

Jak proběhla akce: "Čistíme les s hasiči"?

Čistíme les s hasiči

            Dne 16. 4. 2016 proběhla akce „Čistíme les s hasiči“. Tuto akci pořádal Sbor dobrovolných hasičů Číčová společně se skauty Choceň a byla zaměřena na naše nejmenší občánky.

 Akce začala v 12:30h. Děti se u naší hasičské zbrojnice v Číčové prezentovaly a rozdělily do cca 8 skupinek. Celkem dorazilo 34 dětí od nejmenších (1,5 roku) po starší děti (11 let). Přibližně v 13:30h byly děti odvezeny naším hasičským vozem TATRA 805 na kraj lesa, kde byl začátek naší trasy. Zde byly po jednotlivých skupinkách vpouštěny do lesa na trasu, která byla dlouhá cca 5 km. Na trase bylo 9 stanovišť, která byla v režii skautů. Na každém stanovišti byly pro děti připraveny úkoly od hasičů, na téma „proč se nevyhazují odpady, jak se správně třídí, co je to recyklace… atd“. Skauti měli připraveny také úkoly, které dětem ukazovali, jak se správně chovat v lese, jak rozpoznat zvířecí stopy, jak rozpoznat rostliny a stromy… atd. Jeden z úkolů bylo také přejít lanovou dráhu. Mezi stanovišti děti sbíraly odpady různého druhu, které potom na následujícím stanovišti vhodily do příslušného pytle a odpad roztřídily. Přibližně po 3 hodinách skupinky dorazily do cílového stanoviště, kde je čekal starosta SDH a dětem dával kontrolní otázky z oblasti třídění a recyklování odpadu. Za správnou odpověď děti dostaly lístky na párek, který si poté u naší zbrojnice opékaly, a na pití. Za zmínku stojí, že lístky na občerstvení si vysloužily všechny děti.

 Z prostoru cíle byly děti odvezeny opět hasičským vozem k naší zbrojnici, kde měly prostor na odpočinek a občerstvení. Mezitím jsme z lesa odvozili všechen odpad, který děti nasbíraly. Přibližně v 17:30h přišlo na řadu slavnostní ukončení akce a poděkování dětem za jejich pomoc a vyčištění našich lesů. Dětem byly předány dárkové tašky, které obsahovaly děkovný list, pohádku o elektroodpadu, hračky a nějakou tu sladkost.

Celá akce se velmi vyvedla, počasí nám také přálo a doufáme, že za rok celou akci společně se skauty znovu zopakujeme. Smysl této akce byl v tom, aby se děti naučily třídit odpad a nevyhazovaly jej tam, kde se nemá. Aby se naučily, jak se správně chovat v lese a udržovat ho čistý, protože je domovem pro spousty tvorů, zvířat, rostlin a stromů. Dospělí lidé by se pak měli zamyslet nad tím, kdo tento bordel po lesích, krajích silnic, v městské zeleni atd. odhazuje. Protože jsme byli svědky toho, jak malé děti tahaly pneumatiky z lesa, které sotva unesly, dotáhly na stanoviště a pak vyčerpané, ale s odhodlaným výrazem, sbíraly další odpady. Chtěli bychom, aby tato akce byla impulsem pro další sbory dobrovolných hasičů, kteří by pořádali podobné akce, protože naše lesy se mění v jedno velké smetiště!!!

Závěrem mi dovolte poděkovat skautům z Chocně, kteří měli perfektně připravená stanoviště, členům našeho sboru, kteří se na akci podíleli a hlavně všem dětem za vyčištění lesa. 

SDH Číčová

 

Odkaz na fotografie:

http://mara1984.rajce.idnes.cz/cistime_les_s_hasici_16.4._2016/

http://jiroutovab.rajce.idnes.cz/Cistime_les_s_hasici_16._4._2016/

Bc. Jaroslava Sejkorová | 03.05.2016 v 19:32

Komentáře

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé.

Vyhledávání

Rychlé kontakty

Obecní úřad
Kancelář: 494 388 130
Starosta: 777 658 203
obec@cermna-n-orl.cz
starosta@cermna-n-orl.cz

Úřední deska

Elektronická podoba úřední desky obce Čermná n. Orl.

Uživatelské menu

Pro zpřístupnění dalších možností a funkcí se prosím přihlašte.

Přihlášení Nová registrace

Statistika měření

  • Teplota:  °C
  • Vlhkost:  %
  • Rosný bod:  °C

Změřeno .

Kalendář akcí

Kalendář akcí
POÚTSTČTSONE
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18
19
20 21 22 23 24 25
26
27 28 29 30 1 2 3

« Předchozí měsíc červen 2022 Další měsíc »

Užitečné odkazy