Znak obce Čermná nad Orlicí
oficiální webové stránky obce

Hlavní menu

Ohlédnutí za akcí: Jarní hrátky

Zpráva o.s. Jamami Čermná nad Orlicí – Cvičení pro rodiče s dětmi z akce JARNÍ HRÁTKY - 22.3.2012 v 15.30h v tělocvičně a v jídelně ZŠ Čermná nad Orlicí

Druhý jarní den se opravdu vydařil. Bylo krásně a tak i účast na jarní akci byla velká. Tentokrát nás bylo kolem padesáti – třetina dospělých a dvě třetiny dětí. 

Začali jsem již tradičně krátkou pohádkou. Skřítek Jarníček přivítal děti a rodiče  a vyprávěl jim, jak se dříve odháněla zima pryč ze vsi. Společně pak s dětmi a s říkadlem vyhodili symbolickou Moranu do řeky – i když pouze do té z modré látky. Jarníček pak děti poprosil, aby mu pomohli najít barevné kytičky, které porostou na jaře. A taky se spolu naučili jejich jména. A nakonec pohádky přišly na řadu Velikonoce a vyprávění o pomlázce z čerstvého vrbového proutí a o zdobení vajíček jako  symbol nového života.

Pak už se všichni začali věnovat samotnému tvoření. Díky třem šikovným maminkám jsme měli jsem připraveno několik stanovišť. Drátkování s korálky, kde si děti a maminky mohli vytvořit nádherné zápichy. Dále jsme se učili plést opravdovou pomlázku z osmi proutků. Krajkou a stuhami jsme zdobili vajíčka z černé kůžeVyfouklá vajíčka jsme polepovali barevnými konfetami, lněným semínkem a nebo maličkými těstovinami ve tvaru kytiček. Z popcornu jsme přilepovali beránkům kudrlinky a z papíru jsme si mohli vystříhat a vybarvit zvířecí stojánky na ozdobená vajíčka. A kdo si chtěl jen malovat, měl tu spoustu omalovánek a dokreslovánek s velikonoční tématikou. Nabídka byla opravdu pestrá  a myslím, že si každý měl z čeho vybírat.

Po soustředěném tvoření bylo třeba se pořádně vyběhat a vyřádit v tělocvičně, kde byla připravena trampolína, skluzavka a spousta další zábavy.

Jsme rády, že jsem tak pěkně a v hojném počtu společně přivítali jaro a těšíme se zase někdy příště!

Petra Formánková a Madla Raková

Mgr. David Joska | 04.04.2012 v 16:37

Komentáře

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé.

Vyhledávání

Rychlé kontakty

Obecní úřad
Kancelář: 494 388 130
Starosta: 777 658 203
obec@cermna-n-orl.cz
starosta@cermna-n-orl.cz

Úřední deska

Elektronická podoba úřední desky obce Čermná n. Orl.

Uživatelské menu

Pro zpřístupnění dalších možností a funkcí se prosím přihlašte.

Přihlášení Nová registrace

Statistika měření

  • Teplota:  °C
  • Vlhkost:  %
  • Rosný bod:  °C

Změřeno .

Kalendář akcí

Kalendář akcí
POÚTSTČTSONE
29 30 31
1 2 3
4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17
18
19 20 21 22 23 24 25
26 27
28
29
30
31
1

« Předchozí měsíc srpen 2019 Další měsíc »

Užitečné odkazy