Znak obce Čermná nad Orlicí
oficiální webové stránky obce

Hlavní menu

Ohlédnutí za SRaPO 2012

ohlednutí za Setkáním rodáků a přátel obce Čermná nad Orlicí, konaného u příležitosti 670. výročí od první písemné zmínky o obci

Budeme rádi za každý Váš názor na tuto akci - buď v komentářích pod článkem, či v internetové knize návštěv - ZDE.

Reportáž Rychnovského deníku - vyšla dne 27. srpna 2012 - odkaz: ZDE

Příspěvek uvedený v Orlickém týdeníku dne 28. srpna 2012:

V sobotu 25. srpna se po deseti letech v Čermné nad Orlicí uskutečnilo Setkání rodáků a přátel obce, které se konalo u příležitosti 670-ti let od první písemné zmínky o obci. Do brzkého deštivého rána se probouzeli milovníci rybářského sportu, pro které byly připraveny rybářské závody na Orbanské zátoce. Rybářů se nakonec sešlo devatenáct a téměř všem se podařilo ulovit nějakou rybu. Dopolední program, během kterého se k naší radosti umoudřilo počasí, byl věnován prohlídce obce. Na každém z dvanácti stanovišť si každý z účastníků mohl vyzvednout kartu, do které mohl sbírat razítka, která sloužila jako doklad návštěvy. Velkým lákadlem byla otevřená vojenská posádka, kam přišla zavzpomínat na vojenskou službu celá řada návštěvníků. Do místní kapličky lákal navrácený mobiliář, na fotbalovém hřišti návštěvníci prohlíželi zázemí fotbalového klubu, v hasičské zbrojnici byla k vidění technika výjezdové jednotky či výstava rybářů a myslivců. Ve školní tělocvičně účastníky vítala krásná výstava prací občanů, obecní kroniky, historické fotografie či ukázka práce místních spolků a komisí. Velkým lákadlem výstavy byla vystavená motorka motokrosového závodníka, místního rodáka, Michala Votroubka. Také prostřednictvím minibusu, což kvitovali zejména starší občané, se návštěvníci mohli podívat na krásně připravenou výstavu v Číčové, kde velký obdiv sklízela historická hasičská stříkačka. Ve Velké Čermné bylo možno navštívit hasičskou boudu, obecní úřad, či zavítat na exhibici hráčů prvoligového kulečníkového karambolového týmu TJ Náchod. Největší ohlas však měly koláče upečené místními ženami, které mohli na každém stanovišti všichni ochutnat.

Odpoledne vše směřovalo do sportovního areálu tělovýchovné jednoty v Malé Čermné. Zde si účastníci dopoledního programu mohli svá razítka proměnit za krásné dárky a těšit se na bohatý kulturní program. Po slavnostním zahájení starostou obce, který také přivítal hosty ze spřátelené srbské obce Kruščica, vystoupily děti z místní Masarykovy základní školy. První blok programu byl pod taktovkou úžasné dechové hudby Valanka, kterou v přestávkách doplňoval imitátor Václav Faltus. Součástí oslav byla i tradiční akce, která se každoročně koná v naší obci, Slavnosti piva a gulášů. Letos bylo do soutěže přihlášeno šest gulášů a vyhodnocení přišlo po vystoupení Valanky. Po dvou letech se tak vrátil putovní pohár hasičům z Malé Čermné za vynikající guláš, který se umístil na prvním místě.  Po guláších došlo i k vyhlášení rybářských závodů, které vyhrál Martin Loufek se 767cm ulovených ryb. To už však začala připravovat své vystoupení country kapela Trumf, která odpolední program uzavřela. V podvečer se postupně odnášely lavičky z tanečního parketu, čímž dozrál čas pro taneční zábavu, o kterou se do pozdních večerních hodin postaral Jiří Kárník z Ohnišova se svým JK Bandem. Jeho vystoupení bylo přerušenou pouze slavnostním ohňostrojem, který završil den plný nádherných oslav. 

Věřím, že se všem účastníkům, rodákům, přátelům obce, kterých bylo na pět set, kdy někteří přijeli z Plzně či Uherského Hradiště, celý den líbil. Rád bych poděkoval všem, kteří se na organizaci celého setkání podíleli, všem kteří přiložili ruku k dílu, všem kdo měli chuť pomoci. Poděkování patří i těm, kteří se do naší obce přijeli podívat a pevně doufám, že se do obce u Tiché Orlice budou i rádi vracet.

Mgr. David Joska, místostarosta obce

Mgr. David Joska | 29.08.2012 v 16:31

Komentáře

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé.

  • Avatar
    Akci hodnotím kladně, ale přeci jen bych měl pár připomínek, na sportovišti chyběla zábava pro děti např. formou skákacího hradu a různých prolézaček, absencí těchto aktivit si děti dělaly tak akorát kupičky z antuky!!! Za mě to byla největší chyba akce. Odpolední program o.k., večerní program bych si představoval s živou kapelou, JK Band pana Kárníka nás dobře baví na plesech u nás i v širokém okolí, proto na takových akcích by hrát nemuseli. Skákací hrad a živá kapela jsou určitě vícenáklady, ale kdyby se upustilo od monstrózního ohňostroje, kde během pěti minut vylétnou do vzduchu desítky tisíc korun, určitě by děti i rodiče byli spokojenější. -MN-

Vyhledávání

Rychlé kontakty

Obecní úřad
Kancelář: 494 388 130
Starosta: 777 658 203
obec@cermna-n-orl.cz
starosta@cermna-n-orl.cz

Úřední deska

Elektronická podoba úřední desky obce Čermná n. Orl.

Uživatelské menu

Pro zpřístupnění dalších možností a funkcí se prosím přihlašte.

Přihlášení Nová registrace

Statistika měření

  • Teplota:  °C
  • Vlhkost:  %
  • Rosný bod:  °C

Změřeno .

Kalendář akcí

Kalendář akcí
POÚTSTČTSONE
30 1 2 3 4 5
6
7 8 9 10 11 12
13
14 15 16 17 18 19
20
21 22 23 24 25 26
27
28 29 30 31 1 2 3

« Předchozí měsíc říjen 2019 Další měsíc »

Užitečné odkazy