Znak obce Čermná nad Orlicí
oficiální webové stránky obce

Hlavní menu

Prohlášení o přístupnosti

YouCan.cz jako tvůrce těchto webových stránek prohlašuje, že při tvorbě tohoto webu, byla důsledně dodržována veškerá pravidla a zásady pro tvorbu přístupných webových stránek.

Oficiální webové stránky obce Čermná nad Orlicí tedy splňují všechny požadavky projektu Blind Friendly Web  (český projekt Sjednocené organizace slabozrakých a nevidomých), stejně tak i mezinárodní WCAG 1.0 mimo níže uvedené vyjímky.

Vyjímky v přístupnosti webových stránek

 • YouTube® Flash video přehrávač - bez podpory Flash technologie nelze video na webových stránkách přehrát. Pro uživatele se sluchovým postižením jsou připraveny ve videiích české titulky, naopak pro uživatele se zrakovým postižením je vždy k videu přiložen audio soubor ve formátu Mp3, který obsahuje zvukovou stopu z konkrétního videa.
 • Facebook tlačítka - z důvodu nedodržování pravidel přístupnosti na webovém serveru FaceBook.com nelze bohužel zajistit ani přístupnost tlačítek „Odeslat” či „To se mi líbí”. Tyto tlačítka jsou z výše uvedeného důvodu nepřístupná bez náhrady.

Procházení webu

Odkazy, které směřují mimo aktuální webovou prezentaci jsou označeny ikonou externího odkazu a otevírají se automaticky do nového okna (panelu) webového prohlížeče. Samozřejmostí je odkaz umístěný v logu webových stránek, který vždy směřuje na úvodní stranu těchto stránek.

Pro zjednodušení procházení webových stránek jsou pro uživatele používající speciální webové čtečky a jiné zařízení umístěny na začátku každé stránky umístěny odkazy „Přeskočit na hlavní obsah stránky“,  „Přeskočit na vyhledávání“ a na konci stránek je umístěn odkaz pro rychlý skok na začátek stránky v podobě odkazu „Přeskočit na začátek stránky“. Tyto odkazy jsou pro uživatele využívající běžný webový prohlížeč skryty.

Navigace pomocí klávesových zkratek

Výše uvedené odkazy lze využívat v jakémkoliv webovém prohlížeči pomocí klávesových zkratek - tzv. AccessKeys. V prohlížeči Internet Explorer jakékoliv verze a prohlížeči Safari lze využít níže uvedených zkratek za pomocí klávesy ALT + písmeno odkazu. V prohlížeči Mozilla Firefox lze využít odkazu při stisku tlačítek SHIFT + ALT + písmeno odkazu. V prohlížeči Opera lze vyvolat seznam zkratek stiskem kláves SHIFT + ESCAPE.

 • U = Přejít na úvodní stranu webu
 • Z = Přeskočit na začátek aktuální stránky
 • O = Přeskočit na obsah aktuální stránky
 • V = Přeskočit na pole vyhledávání
 • M = Přejít na mapu stránek

Webové standardy

Zdrojový kód webové prezentace je validní a splňuje tak platnou normu HTML 4.01 Strict vydanou webovým konsorciem W3C. Vizuální část webu je vytvořena pomocí tzv. kaskádových stylů (CSS). Tyto CSS styly jsou rovněž validní a splňují normu CSS 3.0 vydanou rovněž webovým konsorciem W3C.

Webové prohlížeče a mobilní web

Díky výslednému kvalitnímu HTML a CSS kódu, a taktéž díky velmi pečlivému testování, jsou tyto webové stránky plně funkční a vypadají stejně ve všech běžně využívaných webových prohlížečích (Internet Explorer 6, 7, 8, 9, Mozilla Firefox, Opera, Google Chrome, Safari, ...).

Pro webové prohlížeče mobilních telefonů je primárně určena mobilní verze http://m.cermna-n-orl.cz. Na tuto adresu je zároveň uživatel mobilního telefonu automaticky přesměrován. Mobilní web je přístupný pro většinu mobilních telefonů klasických, stejnětak i dotykových.

Technický správce

V případě jakýchkoliv potíží s webovými stránkami nás prosím kontaktujte na e-mailu David@YouCan.cz.

Vyhledávání

Rychlé kontakty

Obecní úřad
Kancelář: 494 388 130
Starosta: 777 658 203
obec@cermna-n-orl.cz
starosta@cermna-n-orl.cz

Úřední deska

Elektronická podoba úřední desky obce Čermná n. Orl.

Uživatelské menu

Pro zpřístupnění dalších možností a funkcí se prosím přihlašte.

Přihlášení Nová registrace

Statistika měření

 • Teplota:  °C
 • Vlhkost:  %
 • Rosný bod:  °C

Změřeno .

Kalendář akcí

Kalendář akcí
POÚTSTČTSONE
30 31 1 2 3 4
 • Poslední leč 04.01.2020 od 18:00
  Restaurace "U Hřiště" Malá Čermná
5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25
26
27 28 29 30 31 1 2

« Předchozí měsíc leden 2020 Další měsíc »

Užitečné odkazy