Znak obce Čermná nad Orlicí
oficiální webové stránky obce

Hlavní menu

Traktoriáda 2018

pozn.: Traktoriáda přesunuta na 19. května 2018 do Velké Čermné k hasičské boudě! DJ

pozvánka na 3. ročník traktoriády: http://www.cermna-n-orl.cz/pozvanka-na-traktoriadu DJ

Traktoriáda ve sportovním areálu letos nebude.

Na traktoriádu bylo vše připraveno , propagace na všech možných vebech, byly připraveny propagační banery, kompletní program, který stejně jako vloni byl obohacen o velmi úspěšné dětské soutěže, kterým byl vymezen samostatný prostor, aby mohly probíhat naprosto nezávisle na vlastní traktoríádě. S myšlenkou pořádat traktoriády přišel pan X a v tělovýchovné jednotě našel jak ideální prostor pro tuto akci tak spoustu ochotných a obětavých pomocníků. Komplexní zabezpečení akce a oficiálním pořadatelem akce byla Tělovýchovná jednota Čermná nad Orlicí, z.s. ona to byla kdo vše zabezpečoval ve vztahu k veřejným orgánům / obci , finančnímu úřadu, pojištění akce a jejich účastníků, policii, jednání s úřady, poskytovala garance, realizovala odvody v souladu se státní politikou aj. /, uzavírala smlouvy s poskytovateli dotací , zajišťovala přípravu areálu, ozvučení areálu, občerstvení, celou organizaci akce, koordinaci všech 20 pořadatelů, rozhodčích , zpracování výsledků, zabezpečení výpočetní  a časoměrné techniky, materiální a lidské zabezpečení jednotlivých soutěží, včetně občerstvení všech pořadatelů, rozvoz propagačních materiálů, foto a video dokumentaci akce. A to nemluvíme  o parkování návštěvníků , jejich bezpečnost , zajištění WC, přivezení a řádné vrácení např. stánku, stolních setů, zajištění sezení pro návštěvníky, úklid areálu před akci a hlavně po skončení akce a jiné povinnosti. 

Pan X se na vytyčení tratě , části propagace a některých dalších věcech podílel. Pořadatel akce si této pomoci vážil tak jako oceňoval pomoc ostatních. Problém byl v tom , že pan X se při akci choval jako by akce byla jeho soukromým vlastnictvím, porušoval svěřené pravomoci jednotlivých organizátorů tím že vstupoval do jejich práce svými momentálními osobními nápady degradoval co bylo organizačně připraveno  a znemožnil výkon funkce, na kterou se pečlivě připravovali. Pokud se někdo vyžívá v chaosu nemůže žádat o spolupráci nikoho.

A nyní k traktoriádě , která měla být letos. V závěru minulého roku, kdy se akce připravují, pan X vážně onemocněl, velmi mu přejeme uzdravení. Loňskou traktoriádu s dětskými soutěžemi jsme vyhodnotili jako velký přínos, protože s účastníky traktoriády přijeli někteří rodinní příslušníci a děti  a dále děti ostatních občanů s doprovodem. Tím se návštěvnost akce značně zvýšila. Přiznáme se, že jsme s účastí pana X nepočítali, to byl důvod  uspořádá letošní 3. ročník traktoriády. S příchodem jara posvěcen živou vodou se objevil pan X posílen jedním místním podnikatelem, kterého jako významnou posilu bychom přijali rádi mezi sebe se však roztočilo něco, co nám vzalo dech. Při prvním oficiálním jednání s nevídanou nenavistí odsoudil dětské soutěže jasně nám dal na vědomí , že Traktoriáda není Dětský den. Naše úsilí směřovalo k tomu, aby ctitelé traktoriád věnovali část péče svým dětem a vnukům a nejen svým technickým miláčkům. Následovala kritika občerstvení, aniž by kritik některou specialitu ochutnal ,tak důvodem bylo že v době kdy občerstvení končilo jsme prý někomu neudělali kávu.Pan X se stal opět panem Ješitným, kerý vymyslel další důvody, aby Traktoriáda pořádaná TJ padla, bylo nám sděleno , že si uspořádají vlastní Traktoriádu. Bohužel s tím nic neuděláme. Pokud by traktoriádu uspořádali měsíc před námi nebo měsíc po nás, nic by se nedělo, mohly se uskutečnit obě akce. Ale uspořádat akci den před naším termínem považujeme za podraz. Proto Traktoriádu plánovanou na 20. května 2018  rušíme. Dětské soutěže uspořádáme v rámci dětského dne pořádaného obcí a jednu soutěž zařadíme do Cyklo Tour 17. 6. 2018.

Ing. Jiří Hloušek

Bc. Jaroslava Sejkorová | 15.04.2018 v 20:44

Komentáře

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé.

Vyhledávání

Rychlé kontakty

Obecní úřad
Kancelář: 494 388 130
Starosta: 777 658 203
obec@cermna-n-orl.cz
starosta@cermna-n-orl.cz

Úřední deska

Elektronická podoba úřední desky obce Čermná n. Orl.

Uživatelské menu

Pro zpřístupnění dalších možností a funkcí se prosím přihlašte.

Přihlášení Nová registrace

Statistika měření

  • Teplota:  °C
  • Vlhkost:  %
  • Rosný bod:  °C

Změřeno .

Kalendář akcí

Kalendář akcí
POÚTSTČTSONE
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19
20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

« Předchozí měsíc září 2020 Další měsíc »

Užitečné odkazy