Znak obce Čermná nad Orlicí
oficiální webové stránky obce

Hlavní menu

Víkend s úsměvem 3, 4 a 5

Tradiční výlet konaný spolkem JAMAMI.

Víkend s úsměvem III.  se uskutečnil ve dnech 17.-29.9.2013 opět na rekreačním zařízení České pošty s.p. v Deštném v Orlických horách. Počasí bylo velice zrádné, nu, jako na horách – v údolí pěkně, na Šerlichu mlha, že by se dala krájet!  Cvičení i za chladného počasí probíhalo ráno venku, odpolední a večerní cvičení pak ve společenské místnosti. Celodenní turistický výlet vedl přes Velkou Deštnou na Šerlich a zpět na chatu - cca 10 km.

Víkend s úsměvem IV. se uskutečnil ve dnech 3.-5.10.2014  na rekreačním zařízení Českých drah na penzionu Paprsek na Ramzové v Jeseníkách. Dobré počasí, kvalitní ubytování se vstřícným panem správcem, krásná příroda. Cvičení probíhalo v jídelně  ráno a večer,  v rámci kterého jsme si vyzkoušey, pro nás novou, jógu. Celodenní výlet vedl na Šerák, poté po hřebenu Jeseníků a zpět na chatu - cca 12 km.


Víkend s úsměvem 5

V sobotu 26.9.2015 brzy ráno se vydáváme na cestu vlako-busem (z důvodu dlouhodobé výluky na trati Zábřeh na Moravě-Jeseník) a naším cílem je opět po roce penzion Pacifik v Ramzové. Jedna z členek výpravy s vypětím všech sil drží rozhoupaný žaludek na uzdě a další zjišťuje, že nemá přezůvky.  Jedna dokonce dobíhá výpravu až na vrcholu Paprsku, který jsme se rozhodly zdolat v den příjezdu. Pivo Šerák sice chutnalo, ale rychlost obsluhy byla šnečí. Počasí nebylo tak malované jako vloni, ale přesto nás neochudilo o krásné výhledy. Až sestup prověřil naše síly a hory ukázaly, že běžný kilometr není jako kilometr nahoru nebo dolů. Po zdolaných 15 km jsme vzaly s povděkem, že prostory společenské místnosti penzionu nejsou nyní uzpůsobeny na cvičení, strečink jsme si každá užila na svém lůžku po té, co nám Evička vyprávěla jako pohádku na dobrou noc zážitky z cestování po Peru.

V neděli jsme vyslyšely přání Jarušky na návštěvu jeskyní na Pomezí a vydaly se busem do Lipová-Lázně, pak pěšky po zelené na Pomezí. Evička odpočívala v penzionu, ale duchem byla s námi (měla zajištěn i lístek). Jeskyně nás uchvátily, ne tak průvodkyně. Myslely jsme si, že nám nad hlavou létají netopýři a zatím to byly trapné hlášky mladé gymnazistky (některé z nás se musely držet, aby nedošlo na ruční výchovné prostředky). Zdolaly jsme trasu 390 m s 191 schody při +7°C a nezapomněly pohladit „srdce přání“. Zpáteční cestu jsme zvolily po žluté do Horní Lipové s úžasnými panoramaty krajiny. V Horní Lipové hledáme, kde se najíme. Procházíme kolem penzionu Pod Smrkem, ale majitel nás nechce a my šilháme do okýnka na kuchaře, jak klepe řízky. Konečně nacházíme KOVÁRNU, ta je narvaná až po střechu: prostředí nádherné, ceny na úrovni interhotelu, halušky nastavované, alžírská káva s výmluvami, svařené víno dobré, leč mohlo býti teplejší. Bohužel vlako-bus pojede až za týden 3.10.! Tak jsme se rozdělily: 2 členky se vrátily zpátky do tepla a asi měly v jídle nějaké houbičky nebo přišel sen o 2 statných hoších, kteří je podarovali whiskou … no a pak naše cestovatelky málem nestihly následující vlako-bus. Nás 7 statečných vyrazilo po běžkařské trase zpět do Ramzové. Celkem našlapáno 18 km! Světe div se, nakonec jsme my pěší byly na chatě dřív nežli nepěší, bohužel ale bez klíčů, takže jsme musely  ťukat Evičce na okýnko. Celou dnešní výpravu jsme se musely starat o správnou orientaci jedné zamilované, duchem nepřítomné a věčně telefonující osůbky. Bůh ví, kam by bez nás došla???  Večer byl raut - co batoh a dům dal a také společenská hra „Kdo, kde, s kým …“

Poslední den jsme se nemohly rozhodnout, co podnikneme a přizpůsobíme času odjezdu. Nakonec nad lanovkou vyhrála vycházka po zbylé části běžkařské trasy, ze které jsme si zkrátily cestu k penzionu včera. Ještě jsme si připomněly loňskou stezku odvahy a prošly se po ní za denního světla a zamířily na závěrečný oběd do Kaťuše. Padla zde nabídka a možné termíny na příští rok. Takže naším cílem bude pravděpodobně Podkrkonoší – Dolce u Trutnova. Věříme v hojnější účast a těšíme se.

za JAMAMI z.s. sepsala kronikářka Jana

Ing. Zdeněk Špulák | 13.12.2015 v 22:47

Komentáře

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé.

Vyhledávání

Rychlé kontakty

Obecní úřad
Kancelář: 494 388 130
Starosta: 777 658 203
obec@cermna-n-orl.cz
starosta@cermna-n-orl.cz

Úřední deska

Elektronická podoba úřední desky obce Čermná n. Orl.

Uživatelské menu

Pro zpřístupnění dalších možností a funkcí se prosím přihlašte.

Přihlášení Nová registrace

Statistika měření

  • Teplota:  °C
  • Vlhkost:  %
  • Rosný bod:  °C

Změřeno .

Kalendář akcí

Kalendář akcí
POÚTSTČTSONE
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4
5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

« Předchozí měsíc listopad 2020 Další měsíc »

Užitečné odkazy