Obec

Školská zařízení

Úvodní stránka > Obec > Školská zařízení

Obec je zřizovatelem jediné příspěvkové organizace, kterou je:

Masarykova základní škola a mateřská škola, Čermná nad Orlicí

Škola poskytuje vzdělávání dětem v předškolním věku v budově mateřské školy (Malá Čermná ČP 136) a žákům 1. až 5. ročníku v budově základní školy (Malá Čermná 140). V budově základní školy sídlí školní družina a je zde zajištěno stravování žáků ve vlastní kuchyni.

Základní informace:

Základní škola

Budova základní školy byla navržena arch. J. Macháčkem a slavnostně byla otevřena v roce 1930. Slavnostní otevření bylo připomenuto v roce 2021, kdy škola oslavila 90. výročí této události. U této příležitosti byl vydán almanach popisující historii a současnost školy.

Mateřská škola

Budova mateřské školy vznikla přestavbou prvorepublikové vily, ke které byla v akci "Z" přistavěna herna sloužící zároveň i jako místo pro odpočinek dětí. Současný stav budovy již nesplňuje potřebné parametry pro provoz. Obec usiluje o výstavbu školky nové.

NADHLED SEVERNÍNADHLED SITUACENADHLED Z VÝCHODUNADHLED Ze západuPOHLED JIHOVÝCHODNÍPOHLED JIHOZÁPADNÍPOHLED SEVEROVÝCHODNÍPOHLED SEVEROZÁPADNÍpohled ze zahrady 2RENDER ZE SILNICERENDER ZE SILNICE3TERASAVSTUPZAHRADAZELENÁ STŘECHA